DesignCAD 2019/2020 (v.28) PL

32 i 64-bitowa wersja

DesignCAD jest wszechstronnym i łatwym w użyciu programem do projektowania  2D. Jest to program szczególnie dedykowany dla osób, które po raz pierwszy rozpoczynają przygodę z komputerowym  wspomaganiem projektowania. Proste do wykonania operacje rysowania, łatwe w użyciu polecenia, rozbudowany plik pomocy – wszystko to sprawia, że można w szybki sposób program poznać i rozpocząć w nim pracę.  Skróty klawiaturowe (np. prawy przycisk myszki do uchwycenia punktu najbliższego), menu podręczne, wymuszony ruch pionowy lub poziomy kursora czy określony przez użytkownika skok kursora a także jeden z trzech typów siatki (m.in. ortogonalna i biegunowa) pozwala rysować w sposób szybki i dokładny. Dynamicznie rozmieszczone palety narzędziowe (także zdefiniowane przez użytkownika) ułatwiają dostęp do najczęściej wykonywanych poleceń.

Program 2D

Rozwijany od prawie 30 lat DesignCAD jest programem ogólnego stosowania.  DesignCAD ma kilka milionów użytkowników na całym świecie. Także w Polsce duża grupa projektantów korzysta od 25 lat z kolejnych, polskich wersji tego programu (pierwsza wersja ukazała się w 1995 roku: DesignCAD v7). Można w nim opracować wszelkiego typu dokumentację inżynierską 2D, w tym budowlaną, mechaniczną, konstrukcyjną, instalacyjną, elektryczną i hydrauliczną. Program pozwala także tworzyć typowe projekty architektoniczne i budowlane, z rzutami, przekrojami, elewacjami i planami zagospodarowania terenu.

.DesignCAD 2019 PL

Szybkie, wydajne polecenia

DesignCAD jest nie tylko programem szybkim w nauce, ale także niezwykle wydajnym podczas pracy. Program posiada około 200 poleceń rysowania i edycji, do których zalicza się 8 typów okręgów i elips, 12 łuków i krzywych, 12 linii i punktów, 6 płaszczyzn i wieloboków, 10 poleceń obrotów i kopiowania oraz 7 poleceń przycinania linii. Dostępnych jest 7 jednostek miary (m.in. milimetr, centymetr, metr) i 12 różnych sposobów wymiarowania (m.in. liniowy, łańcuchowy, bazowy, średnicy, promienia, kąta). Do precyzyjnego rysowania służy 11 różnych trybów przyciągania kursora (m.in. punkt najbliższy, środkowy, punkt przecięcia linii).  Rysunek można rozlokować na warstwach z których każda może mieć określony kolor i styl linii oraz określoną widoczność i edytowalność. Kreskowania zawierają 130 gotowych wzorów ANSI z możliwością tworzenia własnych wzorów. Do rysowania obiektów można używać linii, linii podwójnej lub wielolinii (wbudowany edytor zapewnia tworzenie własnych stylów linii), Drukowanie rysunku możliwe jest na każdej zainstalowanej drukarce lub ploterze, w dowolnej skali z możliwością podziału dużych rysunków na mniejsze formaty.

Producent programu:

IMSI Design/LLC®  USA

Nowości:

Import/eksport dokumentów do/z  wersji DWG i DXF 2019.

Import PDF 2D

Zgodność z formatem PDF została rozszerzona tak, aby można było importować wektorowe pliki PDF 2D.

 Więcej

 

Wymagania sprzętowe
Procesor Pentium, RAM: 2 GB w Windows 7/8/10, wymagana przestrzeń na dysku ok. 750 MB,  karta graficzna z wspomaganiem sprzętowym OpenGL, możliwie duży monitor (17', 19', lub większy) zalecany panoramiczny.

Wymagania systemowe
System operacyjny Windows  8/10.

Obsługiwane formaty wektorowe:
AutoCAD® DWG (do wersji 2019), DXF, WMF, HPGL, STL, OBJ, XYZ (import), SKP,  PDF, 3MF, FBX.
Obsługiwane formaty rastrowe:
JPG, BMP, TGA, TIF, PCX, PNG, Photoshop, GIF.

Cena wersji pudełkowej
290,00 zł (+23% VAT).

Cena aktualizacji z v.27

240,00 zł (+23% VAT).


Program zawiera
Dysk instalacyjny CD

Dokumentację PDF (68 MB - około 809 str.)

Symbole 2D (około 8000)